Центр безпеки та розвитку громади

23 квітня 2019 року відбулося відкриття Центру безпеки і розвитку громад, який створено на базі Ірпінської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. художнього профілю №1 ім. А.С. Макаренка. Центр створено за підтримки Програми малих грантів Програми розвитку ООН та Глобального екологічного фонду. У заході взяли участь понад 50 учасників, серед яких представники місцевої влади та громадськості, освітяни м. Ірпінь, місцева поліція, представники міжнародних організацій, місцеве телебачення та друковані ЗМІ.

Метою проекту «Центр безпеки і розвитку громади» є розширення можливостей ініціатив громад у створенні безпечного довкілля, підвищення рівня екологічної та соціальної відповідальності. Поштовхом до реалізації проекту стала участь громади, місцевої поліції та міської влади міста Ірпінь у програмі ЄС «Розбудова довіри для зміцнення партнерства між поліцією та громадами».

Центр обладнано інформаційними стендами, сучасним екологічно дружнім обладнанням для проведення тренінгів для педагогів та учнів, а також на базі Центру створено бібліотеку, де можна знайти інформаційно-просвітницьку та художню літературу щодо запровадження екологічно дружнього способу життя в громаді, практичні посібники щодо сталого розвитку громади, створення безпечного середовища (безпеки руху, виконання правил дорожнього руху, співпраці школи та поліції, попередження булінгу), поводження з відходами, запровадження енергоефективності в школі, дома, в громаді, практичні поради щодо збереження довкілля, розвитку зелених та паркових зон. До бібліотеки Центру передано близько 100 примірників створених за підтримки Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку» (www.ecoosvita.org.ua) та Програми малих грантів ПРОО/ГЕФ різноманітних екологічних ігор, які в доступній, невимушеній та інтерактивній формі допоможуть здобути необхідні знання та навички як дітьми, так і дорослими, що прагнуть якісних змін задля збереження та охорони навколишнього природного середовища та майбутнього нашої планети, починаючи з себе особисто, власної родини, класу, школи.