Енергоефективне вуличне освітлення для місцевих громад

Участь у програмі розвитку ООН та глобального екологічного фонду ПРООН/ПМГ ГЕФ “Енергоефективне вуличне освітлення для місцевих громад”

Починаючи з 2015 р. в Ірпені здійснюється модернізація вуличного освітлення. Поступово старі лампи розжарення замінюються на енергоефективні світлодіодні світильники. За цей час таким чином осучаснилося більшість вулиць міста. Для цього використовуються бюджетні кошти і активно залучаються гранти.

Понад 430 тис. грн. Ірпінь отримав як малий грант Програми розвитку ООН та Глобального екологічного фонду ПРООН/ПМГ ГЕФ “Енергоефективне вуличне освітлення для місцевих громад”. Завдяки новому освітленню лише на одній вулиці міський бюджет заощаджує на електроенергії понад 450 тис. грн в рік.

Новизною впровадження проекту є застосування високоефективних світлодіодів з високою світловою віддачею і терміном експлуатації. Це дозволить використовувати в системі вуличного освітлення міста світлодіодні світильники, що перевершують за економічністю та довготривалістю роботи газорозрядні лампи, і мають ККД 95-98 % на відміну від газорозрядних ламп (ртутних і натрієвих), ККД яких – 45-50 %.

Реалізація проекту матиме як локальний, так і глобальний ефект. З одного боку продемонструє шляхи вирішення місцевих питань – підвищення рівня енергоефективності, сприятиме популяризації заходів з енергоефективності в громаді, поступовому зменшенню використання неефективних систем освітлення, як в громадських місцях, так і власних домівках. А з іншого боку стане внеском громади м. Ірпінь у вирішення глобальної проблеми зміни клімату.